Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Město předběhlo stát, respirátory pedagogům dává ze svého skladu

Město předběhlo stát, respirátory pedagogům dává ze svého skladu

Celkem 2000 respirátorů z městského skladu ochranných potřeb bude rozděleno mezi otrokovické základní školy a školu mateřskou. Každý ze 151 učitelů obdrží 10 respirátorů.

Ilustrační foto
8. října 2020 - 07:30

Zbytek bude sloužit v zařízeních jako rezerva. Město Otrokovice tak pokračuje v preventivních opatřeních v rámci situace kolem COVID 19. Zajistit chod školských zařízení na území města je jednou z priorit otrokovické radnice.

 „Ochrana zdraví učitelů je základním předpokladem k udržení výuky. Uzavření škol i školky vnímáme až jako poslední řešení, a to v nezbytně nutných případech. Přestože respirátory by učitelům měly dorazit ze státních rezerv, rozhodli jsme se učinit tento krok co nejdříve a vydat odpovídající počet respirátorů z vlastních zdrojů. Město Otrokovice má aktuálně na skladě respirátorů i jiných ochranných prostředků dostatek pro všechny své složky a pracovníky spadající do oblasti tzv. kritické infrastruktury,“ vysvětlila starostka Hana Večerková.

V rámci vyhlášeného nouzového stavu ve městě pracuje krizový štáb, který aktuální epidemiologickou situaci monitoruje a vyhodnocuje pro území Otrokovic.


„V případě, že si to místní situace vyžádá, je úřad připraven neprodleně reagovat zavedením potřebných opatření,“ doplnila tajemnice Městského úřadu Otrokovice Radana Zenáhlíková.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Pastuszková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)