Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Město Vsetín podpořilo obnovu dvou historických domů

Město Vsetín podpořilo obnovu dvou historických domů

Celkem 108.192 korun rozdělili vsetínští zastupitelé dvěma žadatelům, kteří se úspěšně ucházeli o dotaci z prvního kola programu pro obnovu staveb.

Město Vsetín.
20. října 2021 - 07:30

Protože tak bylo z programu vyčerpáno jen lehce přes čtvrtinu alokovaných finančních prostředků, rozhodli současně o vyhlášení jeho druhého kola.

 „V rozpočtu města Vsetín pro rok 2021 byla pro zmíněný dotační program vyčleněna částka 400 tisíc korun. V prvním vyhlášeném kole jsme přijali tři žádosti o příspěvek. Jeden žadatel ale nesplnil podmínky a byl tak vyřazen. Mezi zbývající dva žadatele jsme pak rozdělili v součtu necelých 110 tisíc korun,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že z celkově rozdělené částky bude 95 tisíc korun použito opravu fasády domu č. p. 348 na ulici Mostecká a 13 192 korun na opravu fasády a soklu domu č. p. 165 na ulici Palackého.

Protože je podle starosty cílem města pobídnout majitele domů v centru, aby své budovy udržovali v dobrém stavu a navíc v programu zbývá po rozdělení dotací v prvním kole dostatek finančních prostředků, rozhodli se zastupitelé ještě letos vyhlásit i druhé kolo. „Do něj je alokováno 291 808 korun, tedy suma, která nebyla rozdělena v kole prvním,“ doplnil starosta Růžička.


Žadatelem o dotaci může být jak fyzická, tak právnická osoba, která je vlastníkem či spoluvlastníkem nemovitosti ve vybrané části města. „Maximální výše dotace na opravu fasád, zateplení, nátěry a výměnu oken, dveří či vrat činí 25 % a na restaurování kulturních památek nebo jejich částí až 50 % z celkových nákladů podporované aktivity. Stavební úpravy, udržovací práce či restaurování musí být realizovány vždy do 30. listopadu daného roku,“ přiblížil starosta.  Žádosti lze zasílat od 1. do 5. listopadu.
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)