Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Město Vsetín pracuje na revitalizacích sídlišť Luh a Rybníky

Město Vsetín  pracuje na revitalizacích sídlišť Luh a Rybníky

Po úpravách v sídlištích Jasenka, Sychrov a Rokytnice plánuje město v letošním roce pokračovat v obnově sídliště Luh, která tak poskočí do páté etapy. Současně radnice pracuje na projektu regenerace sídliště Rybníky.

Vsetín
11. ledna 2019 - 07:30

V Luhu chce město opravit chodníky a zpevněné dlážděné plochy, komunikace a parkovací místa.Stavebních úprav se mají dočkat také dvě dětská hřiště, vybudovat se má multifunkční hřiště a venkovní fitness. Součástí projektu jsou i sadové úpravy.

„Na regeneraci Luhu máme vypracován projekt. S realizací bychom mohli začít už na jaře. Stát bude celkem dvanáct a půl milionu korun,“uvedl stavební technik radnice Josef Šťastný.

Na regeneraci Rybníků má město již zpracovánu studii.Letosby se měla vypracovat dokumentace pro územní rozhodnutí. Ta radnici přijde na 425 tisíc korun.„Jsme si vědomi kritických hlasů obyvatel Rybníků, kteří nás upozorňují na špatný stav sídliště. Proto obdobně jako v jiných částech města bude regenerace v příštích letech zaměřena na stavební úpravy a rekonstrukce místních komunikací, parkovišť, chodníků, veřejného osvětlení a zeleně. Dotknese také dětských hřišť či úprav ploch pro kontejnery na komunální a tříděný odpad,“ sdělil starosta Jiří Růžička.

Pro Zlinskenovinky.cz Alexandra Buršíková, tisková mluvčí města Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Vsetín)