Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Město Vsetín uklízí dalších třináct nezaměstnaných

Město Vsetín uklízí dalších třináct nezaměstnaných

Třináct nových pracovníků na veřejně prospěšné práce (VPP) přijaly v uplynulých dnech Technické služby města Vsetína, p. o.

Úklid
14. července 2019 - 07:30

Hlavní činností pracovníků je opět pravidelný úklid odpadků jak v centru města, tak v jednotlivých sídlištích. Cílem zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných osob je snaha poskytnout jim základní pracovní návyky, aby jejich další uplatnění na trhu práce bylo o něco snazší.

Pracovníci na VPP se kromě úklidu odpadků v centru města a na sídlištích starají o každodenní úklid tržnice u městského úřadu, zametají v podchodech, parcích a na autobusových zastávkách MHD, uklízejí stanoviště odpadových nádob po městě a dětská hřiště, čistí břehy potoků, příkopy, odvodňovací žlaby a chodníky od prorůstající trávy, likvidují černé skládky či uklízí kolem cyklostezky.

„Státem podporovaný program na zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných využívá město Vsetín již od roku 2015, kdy zaměstnávalo na veřejně prospěšné práce přes šedesát osob. Situace na trhu práce se ale změnila a dnes již není takové množství uchazečů, kteří by na veřejné práce mohli nastoupit, byť by je obce i města na každodenní úklid potřebovala,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.Město Vsetín aktuálně prostřednictvím technických služeb zaměstnává na VPP 23 osob, včetně zmíněné třináctky čerstvě přijatých. „Uzavřenu mají smlouvu do konce listopadu letošního roku, kdy státní podpora končí a není jisté, zda bude pokračovat,“ doplnila Pavlína Trlicová z personálního oddělení technických služeb.      

Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí Městský úřad Vsetín.

(jv,zlinskenovinky.cz foto:měú)