Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Městské lázně po rekonstrukci v provozu

Městské lázně po rekonstrukci v provozu

Nejrozsáhlejší rekonstrukcí za dobu své existence prošly letos městské lázně ve Vsetíně. Trvala od letošního ledna do poloviny září a vyžádala si více než 51 milionů korun bez DPH.

Ilustrační foto
24. září 2020 - 07:30

Zhotovitelem prací byla na základě vypsané veřejné zakázky firma Centroprojekt Group.

„Rekonstrukce vyšla městskou kasu na více než 51 miliónů korun bez DPH šlo tak o největší investiční akci města v tomto roce. Návštěvníci jistě ocení výrazné vylepšení komfortu, například zvýšení pocitové teploty díky nové kogenerační jednotce pro společnou výrobu tepla a elektrické energie či vyhřívaným lavicím v bazénovém prostoru,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička,avšak zároveň upozornil, že zásadní část rekonstrukce se odehrávala ve veřejnosti nepřístupných částech objektu a týkala se mimo jinévzduchotechniky, rozvodů elektřiny a bazénové technologie.„Nyní plánujeme vybudování parní sauny, která bude umístěna v místech, kde v budově dosud sídlila restaurace,“ zmínil starosta.

V rámci řešení bezbariérovosti došlo ke zrušení brodítek mezi sprchami a bazénem.

„Návštěvníci se mohou těšit také na nové obložení bazénu, nový tubus tobogánu a dojezdový bazének, dále nové sprchy, šatny, sušárny a turniketový odbavovací systém,“ dodává místostarosta Tomáš Pifka, který je zároveň jednatelem Vsetínské sportovní, která lázně provozuje.

Návštěvníky, kteří se již do opravených lázní velmi těšili, čeká nový ceník.

„Přistoupili jsme mimo jiné ke zvýšení vstupného na bazén z 80 korun na 100 korun za čistou hodinu pobytu v bazénu. Je to nejen kvůli zkvalitnění zázemí a služeb, ale hlavně z důvodu několikerého zdražování cen energií, které proběhlo od roku 2016, kdy jsmevstupné zvyšovali naposled,“vysvětlil jednatel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.


Městské lázně ve Vsetíně byly otevřeny v roce 1961, „lázně“ se jim dodnes mezi místními říká proto, že se zde skutečně prováděly léčebné kúry, například vodoléčba, uhličité koupele nebo třeba parafínové zábaly. Prvními výraznějšími rekonstrukcemi prošly v 90. letech, kdy se uskutečnily stavební úpravy střechy a prosklené stěny bazénové haly. V roce 1998 došlo ke snížení hloubky bazénu a zrušení vysokého skokanského můstku. Následovala rekonstrukce technologie úpravny vody.V roce 2002 byl přistavěn nový tobogán, řešilo se zateplení budovy a nové sprchy a v roce 2003 vznikla přístavba s dětským bazénem.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Jana Raszková. tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jana Raszková)