Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Mikulášská družina přiveze do Vsetína vánoční atmosféru

Mikulášská družina přiveze do Vsetína vánoční atmosféru

Stejně jako v loňském roce, tak i letos se v rámci Mikulášského dne, tedy ve čtvrtek 2. prosince, mohou Vsetíňané těšit na nejen na Mikuláše.

Ilustrační foto
20. listopadu 2021 - 07:30

Po celý den bude s obvyklým doprovodem projíždět ulicemi města v kočáře taženém koňmi. Připraven je také Mikulášský jarmark doplněný o stanoviště s úkoly pro děti. Ten se letos uskuteční od 9 do 17 hodin na Svárově, kde budou umístěny prodejní stánky a k dobré náladě bude vyhrávat muzika Čertovka ze Střelné.

,,Odpoledne od 15 do 17 hodin pak mikulášská družina vánočně naladí centrum města,“ informoval starosta Jiří Růžička s tím, že při podvečerním průjezdu přes Dolní náměstí Mikuláš rozsvítí i vánoční strom včetně výzdoby v ulicích města.


„Z důvodu opět se zhoršující pandemické situace totiž letos nebudeme moci rozsvítit vánoční strom za zvuku zvonečků společně, jako tomu bylo v minulých letech,“ vysvětlil starosta.

Vánoční atmosféru mohou pomoci šířit i ostatní občané města tím, že si vyzdobí okna svých obydlí, mohou také pozdravit projíždějící mikulášskou družinu zvoněním na zvonečky.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)