Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Mikulášský den s rosvěcením vánočních stromů ve Vsetíně se blíží

Mikulášský den s rosvěcením vánočních stromů ve Vsetíně se blíží

Dostaveníčko Mikulášů a čertů v tradičních maskách se uskuteční v pondělí 3.prosince v centru města Vsetína, kde bude probíhat Mikulášský den, jehož organizátorem je Dům kultury Vsetín ve spolupráci s Alcedem a Městem Vsetín.

Ilustrační foto
20. listopadu 2018 - 07:30

Dopolední mikulášský rej začne před Domem kultury na Svárově v 9.00 hodin. Vsetínské mateřinky budou zdobit vánoční stromečky, užívat si mikulášské zábavy a soutěžního zápolení. Prostřednictvím Andělské pošty budou děti posílat svá přání Ježíškovi. Odvážnější mohou vyzkoušet Čertovské váhy. Po celý den bude k poslechu i zábavě vyhrávat stylová kapela Čertovka ze Střelné.

Ilustrační foto z akce

V průběhu odpolední části Mikulášského dne k nám zavítají čertovské družiny. Návštěvníci se tak mohou těšit na obchůzky tradičních družin, které přislíbily svou účast na odpoledním programu od 15. hodiny přislíbily.

Mikulášský den u Domu kultury vyvrcholí v 16.30 hodin, kdy společným cinkáním zvonečků všech přítomných dětí se rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody. Andělským průvodem se mikulášské družiny společně s malými i velkými návštěvníky přesunou na Dolní náměstí, kde bude připraven hudební program kapely Valašská žízeň, po němž bude okolo 17 hodiny následovat rozsvěcení hlavního vánočního stromu.


Nenechte si ujít mikulášskou nadílku zábavy a obchůzky mikulášských družin v tradičních kostýmech. A děti nezapomeňte: zvonečky s sebou!

Pro Zlínskenovinky Mgr. Klára Blažková, PR, Dům kultury Vsetín, spol. s r.o.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Radovan Kocurek DK)