Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Milovník tuňáka skončil za mřížemi, kradl celkem osmnáctkrát

Milovník tuňáka skončil za mřížemi, kradl celkem osmnáctkrát

Kriminalisté obvinili šestatřicetiletého muže žijícího ve Zlíně ze spáchání trestného činu krádeže, a to v osmnácti případech s celkovou škodou témě sedmnáct tisíc korun.

Ilustrační foto
15. září 2020 - 07:30

Soudce okresního soudu ve Zlíně akceptoval návrh na uvalení vazby a policisté muže převezli do vazební věznice v Olomouci. V případě odsouzení hrozí jedenáctkrát soudně trestanému muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky.

Muž kradl od ledna letošního roku až do současné doby. Začátkem minulého týdneho po krádeži několika konzerv tuňáka zastavil za pokladnami prodejny na sídlišti ve Zlíně pracovník bezpečnostní agentury. Přivolal policisty, kteří muže zadrželi, převezli do policejní cely a zahájili úkony trestního řízení.


Muž měl přesně vymezené zboží, které kradl zejména ve Zlíně – Malenovicích, ale později také v prodejně v centru Zlína. Jednalo se o konzervovaného tuňáka, kapsle na praní a konkrétní cukrovinku. Ukradené potraviny buď sám zkonzumoval, nebo prodával náhodným známým. Ke všemu, co je mu kladeno za vinu, se přiznal a vyjádřil nad svým jednáním lítost.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)