Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Mladík usmrtil nožem svého otce

Mladík usmrtil nožem svého otce

Krajští zlínští kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy jedenadvacetiletého mladíka, který 1.ledna nožem usmrtil svého otce. Mladíkovi hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.

Ilustrační foto
10. ledna 2021 - 07:30

K incidentu došlo první lednový den v rodinném domku v obci na Holešovsku, když se mladík krátce po třetí hodině ranní vrátil ze silvestrovských oslav v podnapilém stavu domů. Mezi ním a otcem došlo k slovní rozepři, po které vzal mladík kuchyňský nůž, se kterým na svého devětačtyřicetiletého otce zaútočil a několikrát ho bodl. S nožem v ruce poté odešel z domu ven na zahradu, kde se pokusil o sebevraždu tak, že se nožem bodl do hrudníku.

Přivolaná záchranná služba už nemohla staršímu z mužů pomoci, muž na místě na následky zranění zemřel. Mladému muži, kterého na zahradě u domku našla policejní hlídka, poskytli zdravotníci první pomoc a se zraněním ho odvezli do nemocnice. Zdravotní stav muže neumožňoval kriminalistům hned po incidentu provést výslech a mladíka obvinit, proto ho obvinili až tento týden.  Krajský vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, soudce však návrh neakceptoval, obviněného dnes propustil na svobodu a rozhodl o dohledu probačního a mediačního úředníka. Mladík zůstane vzhledem ke svému těžkému zdravotnímu stavu ještě několik dní v nemocnici.

Krajští kriminalisté případ nadále vyšetřují.  

Zlínskénovinky.cz informovala mjr. Mgr. Lenka Javorková, tisková mluvčí KŘP Zlínského kraje.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:arch.)