Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Mladistvá dívka měla v organismu dvě a půl promile alkoholu

Mladistvá dívka měla v organismu dvě a půl promile alkoholu

Policisté z Otrokovic ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu podání alkoholu dítěti dvěma mladým mužům ve věku osmnáct a devatenáct let z blízké obce.

Ilustrační foto
23. června 2019 - 07:30

Muži na konci dubna na taneční zábavě za obcí na Otrokovicku podali alkohol mladistvé dívce, která po jeho požití skončila v nemocnici. Oba dosud netrestaní muži vinu odmítli, ve vězení by mohli strávit až jeden rok.

Na zábavu se dívka vydala se svým osmnáctiletým kamarádem, který s sebou nesl láhev vodky a džus. Před vchodem do areálu potkali ještě dalšího, o rok staršího, známého, který měl u sebe víno. Začali hrát hru, jejíž součástí bylo pití alkoholu. Dívka tedy s ostatními pila nejprve víno, poté vodku s džusem. Po dvou hodinách její kamarádky zavolaly záchranáře, protože dívka byla natolik intoxikovaná alkoholem, že přestala komunikovat. Policisté chtěli dechovou zkouškou zjistit u dívky množství alkoholu, ale dívka této zkoušky kvůli vysoké podnapilosti nebyla schopná. Její stav si vyžádal několikadenní hospitalizaci v nemocnici. Lékařské vyšetření ukázalo, že dívka měla v krvi 2,55 promile alkoholu.


Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)