Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Mladiství popíjeli u Bečvy ve Vsetíně alkohol

Mladiství popíjeli u Bečvy ve Vsetíně alkohol

Ve čtvrtek kolem deváté hodiny večer přijali policisté na operačním středisku na lince 158 oznámení o skupince mladých lidí, kteří u Bečvy, v části Ohrada ve Vsetíně, popíjí alkohol.

Ilustrační foto
28. června 2020 - 07:30

Podle oznamovatele jsou hluční a hází do Bečvy nepořádek. Na místo vyjela hlídka policistů ze vsetínského obvodního oddělení. Pět hochů a jedna dívka tam pili vodku, láhev už měli skoro vypitou. Při dechových zkouškách jim policisté naměřili od 0,76 do 1,33 promile alkoholu.

Jednalo o tři šestnáctileté kluky, další hoch a dívka měli patnáct let a byl mezi nimi třináctiletý kluk, kterému policisté naměřili v dechu 0,8 promile. Policisté všechny podnapilé děti předali rodičům a budou zjišťovat, kdo jim alkohol prodal nebo podal. Kolegové dále pošlou vyrozumění na oddělení sociálně právní ochrany dětí a přestupek oznámí do správního řízení.

Podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek může ten, kdo prodá nebo podá alkohol osobě mladší 18 let, dostat ve správním řízení pokutu do 150 tisíc korun.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Blatné je zajímavou ukázkou gotické architektury

Policisté v celém kraji se budou na kontroly podávání a prodávání alkoholu nezletilým a mladistvým v nadcházejících měsících zaměřovat.

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)