Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Na krajský úřad tradičně zavítali Tři králové

Na krajský úřad tradičně zavítali Tři králové

Tři králové – Kašpar, Melichar a Baltazar – zavítali dnes v rámci tradiční Tříkrálové sbírky také do sídla Zlínského kraje. Setkali se zde s hejtmanem Jiřím Čunkem a radními Michaelou Blahovou a Miroslavem Kašným

Ilustrační foto z akce
6. ledna 2018 - 07:30

V přátelské a pohodové atmosféře zde strávili několik společných chvil. Tři králové s sebou tentokrát kromě přání všeho dobrého do nového roku přinesli také osmitýdenní miminko, symbolizující narozeného Ježíška.
  
Tříkrálová sbírka je celostátní dobročinná akce pořádaná Charitou České republiky s cílem získat od dobrovolných dárců finanční příspěvky na přímou pomoc sociálně potřebným v jednotlivých regionech. Vznikla v roce 2000 a na počátku nového tisíciletí tak navázala na starou lidovou kolednickou tradici. Od té doby každoročně koledují králové do zapečetěných pokladniček – nikoliv pro sebe, ale ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace. Výnos Tříkrálové sbírky z největší části putuje na pomoc pro nemocné, osoby se zdravotním postižením, seniory, matky s dětmi v tísni a další. Většina vykoledovaných prostředků zůstává v regionu, kde byly vybrány.

V loňském roce se v České republice do zapečetěných pokladniček vybralo téměř 100 milionů korun (bez výnosu DMS a poštovních poukázek). Ve Zlínském kraji tato částka činila 13,3 milionu korun.


Letošní výtěžek sbírky bude ve Zlínském kraji určen například na přímou pomoc sociálně potřebným na Zlínsku, spolufinancování klimatizace v Nemocnici Milosrdných bratří ve Vizovicích, zakoupení automobilu pro dopravu klientů Stacionáře Magnolia ve Vsetíně, rekonstrukci charitní kuchyně v Uherském Brodě nebo modernizaci střediska charitní ošetřovatelské služby v Bystřici pod Hostýnem.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz, foto Zlínský kraj)