Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Na Kroměřížsku bude jezdit další sociální automobil

Na Kroměřížsku bude jezdit další sociální automobil

Příspěvková organizace Sociální služby města Kroměříže získala svůj první sociální automobil zdarma.

Nové vozidlo
18. července 2019 - 07:30

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali v úterý 16. července 2019 zástupci kroměřížské organizace za účasti poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat v rámci terénní pečovatelské služby a při dalších podpůrných aktivitách.

Organizace Sociální služby města Kroměříže, poskytující podporu a péči osobám se zdravotním hendikepem a osobám, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Kroměřížská příspěvková organizace získala v celkovém pořadí již 784. automobil. V rámci tohoto projektu pak bylo v Kroměříži předáno už páté vozidlo.„Ve většině sociálních zařízení pečujících o hendikepované, seniory či osoby nacházející se v nouzi, je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují a neměli v životě stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.


Na financování vozidla se podílelo asi 34subjektůnapříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Pro Zlinskenovinky.cz Šárka Nosková, EPIC Public relations s.r.o.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto EPIC)