Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Na Kroměřížsku v Chvalnově-Lískách jezdí po nové silnici

Na Kroměřížsku v Chvalnově-Lískách jezdí po nové silnici

Úplná uzavírka už zmizela na přelomu září a října v Chvalnově-Lískách na Kroměřížsku. Silničáři zde dokončili rekonstrukci 2,5 kilometru krajské silnice. Stavbu bylo možno realizovat díky dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Ilustrační foto
11. října 2017 - 07:30

Předmětem díla byla stavební úprava silnice v celkové délce 2 482 metrů částečně v extravilánu obce Lísky, částečně v intravilánu obce. Rekonstrukce spočívala v zesílení vozovky pokládkou dvou živičných vrstev (vyrovnávací vrstvy a nové obrusné vrstvy) a v lokální sanaci okrajů vozovky. Tato úprava byla realizována v extravilánu a částečně i v intravilánu, kde navýšení vozovky nevyvolává komplikace v návaznosti na připojení sjezdů a vedení obrub podél silnice.

V místě zástavby v průjezdním úseku obce Lísky byly vyměněny veškeré konstrukční vrstvy vozovky. Stavební úprava byla řešena v původních směrových a šířkových poměrech. Součástí stavby byla též úprava krajnic (očištění, dosypání se zhutněním), obnovení silničních příkop, stavební úprava propustku (pročištění, úprava výtoku odlážděním kamenem do betonu), úprava napojení silnice III/43345, připojení účelových komunikací a úprava nájezdů a sjezdů k přilehlým nemovitostem. Dále bylo obnoveno a doplněno svislé a vodorovné dopravní značení.


Zhotovitelem stavby byla firma Skanska, a. s., Praha, závod Morava. Konečná cena za tuto zakázku činí 15,981 milionu korun (vč. DPH). Stavba je spolufinancována Státním fondem dopravní infrastruktury. Stavební práce byly zahájeny v polovině června. Do konce října 2017 bude opravená silnice v režimu tzv. předčasného užívání, protože ještě čeká na svou kolaudaci.

Pro Zlínskenovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)