Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Na vsetínský sport míří sedm a půl milionu korun

Na vsetínský sport míří sedm a půl milionu korun

Sedm a půl milionu korun letos poputuje z městského rozpočtu Vsetína neziskovým organizacím působícím v oblasti sportu. Rozdělení dotačních prostředků schválili zastupitelé na svém zasedání v pondělí 5. března.

Ilustrační foto
7. března 2018 - 07:30

„Našim cílem je podpořit práci neziskových organizací. Proto jsme v letošním roce navýšili prostředky plynoucí do sportu, kultury a sociální oblasti o přibližně 15 procent,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.

V oblasti sportovních aktivit podalo do daného termínu na městský úřad své žádosti 28 žadatelů, jejichž požadavky se vyšplhaly na 15,4 milionu korun. V rozpočtu na letošní rok bylo na podporu sportovních aktivit vyčleněno na rozdělení v prvním kole celkem 7,5 milionu. V tomto programu přitom bylo možné žádat o dotace na pravidelné celoroční aktivity v oblasti sportu. Komise sportovní a pro cestovní ruch tedy musela projednat požadavky a dotační prostředky rozdělit podle předem daných kritérií a svůj návrh předložila radě města a zastupitelům. Ti její návrh podpořili.

Dotaci na svou činnost tak dostanou: T. J. Sokol Vsetín, TJ Zbrojovka Vsetín, VK Austin Vsetín, TJ Mez Vsetín, Valašský hokejový klub, FC Vsetín, Florbal Vsetín, SKP Vsetín, Elim Vsetín, Nohejbal klub Vsetín, Judo Valašsko, Klub biatlonu Vsetín – Bobrky, Ski Klub Mez Vsetín, SK Kobra Vsetín, SK Badminton Vsetín, VK Mez Vsetín, Fighters centrum Spartakus Vsetín, Hokejový klub Vsetín – ženy, TJ Slovan Vsetín, Asociace turistických oddílů mládeže ČR – TOM 19058 Skorci, Asociace TOM ČR – TOM 7331 Vsetín, KČT Vsetín, Junák – středisko Vsetín, RoyalRangers Valašsko a Vsetín Jokers.

Muzeum v Ústí nad Orlicí zve na výstavu fotografa Jiřího Tomana

„Pokud bychom neměli finanční podporu města, nemohli bychom vůbec fungovat, neboť sponzorů v našem sportu není mnoho. Díky dotaci si můžeme pronajímat sportovní halu a tělocvičny a také hradit cestovné k zápasům po celé republice,“ uvedl trenér týmu žen Florbal Vsetín Michal Kvapil.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Pavlína Roubíčková, tisková mluvčí, město Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Vsetín)