Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Na zimním stadionu Na Lapači finišují práce

Na zimním stadionu Na Lapači finišují práce

Toalety pro lidi s postižením vznikly nově na zimním stadionu Na Lapači. Ty se nacházejí hned vedle zázemí pro vozíčkáře na tribuně.

Ilustrační foto
7. srpna 2018 - 07:30

Ve středu 1. srpna se v budově konal kontrolní den, z něhož vyplynulo, že termín předání stavby bude dodržen. Hotovo bude 24. srpna.

„Jsem rád, že tady vzniklo sociální pro imobilní návštěvníky, o lední hokej má totiž zájem stále více lidí s postižením, což vidíme v zaplněnosti jejich sektoru a počtu aut na jim vyhrazeném parkovišti,“ řekl starosta Jiří Růžička.

Práce jdou podle harmonogramu, první zápas s Vítkovicemi, který se odehraje 8. srpna, není ohrožen, i když se na stadionu bude dál pracovat. Termín předání stavby jen naplánován na 24. srpna.

Hokejisté už trénují od 23. července, kdy poprvé vyjeli na led s novou technologií bělení ledu a lajnování.Týmu ze Vsetínského hokejového klubu se bruslí dobře a příprava na první zápas sezony je tak v plném proudu.

Ilustrační foto

Stále se pracuje v prvním nadzemním podlaží, kde probíhají stavební úpravy šaten pro hokejisty hostujících týmů, žákovských šaten. „Opravuje se vstup na ledovou plochu, vybudovalo se nové zastřešení střídaček a postavil se kamenný fanshop, neboli obchod pro fanoušky,“ vylíčil Jiří Růžička.

Probíhající práce částečně omezí provoz stadionu, nedotknou se ale zápasů družstev na ledě. „Během utkání budou hostující celky využívat jiných šaten, než které jsou pro ně obvykle k dispozici," poznamenal Jiří Růžička.

Vsetínským hokejistům se na nové ledové ploše trénuje dobře. „Nabíráme síly na první zápas sezony, kdy budeme hrát s Vítkovicemi,“ přiblížil Daniel Tobola z Vsetínského hokejového klubu.  

Práce přijdou na devět milionů tři sta tisíc korun.Z této částky zaplatí osmnáct procent Zlínský kraj, tedy přes milion šest set sedmdesát tisíc korun. Opravovat se zimní stadion bude i v příštích dvou letech. Celkově obnova, která byla zahájena v roce 2016, přijde na padesát milionů korun.

„Stadion na konci devadesátých let zažil šest extraligových titulů. Nyní vsetínští hokejisté hrají Na Lapači první ligu,“ přiblížil vedoucí provozu Petr Propš. Zimní stadion přešel do majetku města Vsetín 1. ledna 2009 ve značně zbědovaném stavu. Od té doby město Vsetín pracuje na jeho modernizaci.

Stadion Na Lapači má kapacitu 5 400 míst, z toho 1 700 míst k sezení a 3 400 míst ke stání. V objektu je návštěvníkům k dispozici provozovna občerstvení s denním provozem, čtyři bufety, které jsou v provozu při hokejových zápasech, VIP salónek.

Pro Zlinskenovinky.cz Alexandra Buršíková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Vsetín)