Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Nabourala, ujela, nadýchala skoro tři promile

Nabourala, ujela, nadýchala skoro tři promile

V úterý před šestou hodinou večer přijali policisté na lince tísňového volání oznámení o pravděpodobně opilé ženě, která na Jižních Svazích ve Zlíně nabourala jiné auto a odjela. 

Ilustrační foto
19. října 2017 - 07:30

Podle popisu vozidla zjistili, o koho by se mohlo jednat. Vozidlo našli pár minut nato policisté z obvodního oddělení zaparkované před bydlištěm pravděpodobné řidičky. Jednapadesátiletá žena ze Zlína potvrdila, že vozidlo řídila a nabourala do jiného vozidla. Dechová zkouška u ženy ukázala téměř tři promile alkoholu. Policistům tvrdila, že alkohol pila až po příjezdu domů. Odběr krve však odmítla.
 

Policisté navíc zjistili, že žena má od července vysloven Okresním soudem ve Zlíně zákaz řízení až do konce roku 2019 za řízení pod vlivem alkoholu. V květnu i v srpnu opilá nabourala do stojících vozidel, stejně jako včera. Dechová zkouška v obou předchozích případech ukázala u řidičky podobně vysokou hodnotu.

Zámek Miroslav byl původně vodní tvrzí

Dopravní policisté ženu prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Pro Zlinskenovinky.cz nprap. Monika Kozumplíková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)