Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Nejúspěšnější sportovkyní Otrokovic je Valentýna Solařová

Nejúspěšnější sportovkyní Otrokovic je Valentýna Solařová

Každý sportovec, který se účastní soutěží, věří, že za svoje aktivity jednou získá ocenění. Otrokovice se mohou pochlubit celou řadou sportovců, kteří slaví v soutěžích na sportovním poli úspěchy.

Ocenění sportovci
13. února 2018 - 07:30

A právě jim přišli pogratulovat představitelé města a další významní hosté v pátek 9. února do Otrokovické BESEDY. Za rok 2017 bylo ohodnoceno dvanáct sportovců, šest trenérů a tři sportovní týmy.

Akce „O sportovní slávě“ se koná v  městě Otrokovice každým rokem a je tak veřejným vyjádřením díků sportovcům, trenérům a sportovním kolektivům. Ceny byly letos předány sportovcům v sedmi kategoriích. Nejúspěšnější sportovkyní města se stejně jako v minulém roce stala veslařka TJ Jiskry Otrokovice Valentýna Solařová. Vítězka je mistryně Moravy, mistryně ČR a mistryně světa juniorů. Na Mistrovství ČR získala celou řadu dalších ocenění. Na Mistrovství světa se umístila na sedmé příčce. Ve stejné kategorii u dětí a mládeže si prvenství odnesla Barbora Karlíková za gymnastický aerobic. Řadu cen si přivezla jak z Mistrovství ČR, Mistrovství Evropy a v roce 2017 se na Mistrovství světa umístila na šestém místě.

Slavnostní večer byl protkán sportovně-kulturním programem. Moderátor akce Jan Weber během večera pozval na pódium zpěvačku Natálii Kozubíkovou s doprovodem, poutavou ukázku parkouru předvedl Lukáš Kulda, co je rope skipping ukázaly sestry Žampachovy a dramatické vystoupení předvedla karatistická dvojice Dragon Warriors.

Stejně jako v minulých letech přijali pozvání na tento večer významní hosté. Dvojnásobný olympijský medailista veslař Oldřich Svojanovský s bratrem Pavlem Svojanovským nebo vítěz Závodu míru Jan Smolík. Společně s nimi předávali ceny vítězům starosta města Jaroslav Budek, místostarosta Jiří Veselý a ostatní členové rady města.

Sloup Nejsvětější Trojice v Duchcově nechali postavit Valdštejnové

Slavnostní večer pořádá pro sportovce každoročně město Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)