Svátek má: Dominik

Regiony

Velikost textu:

Někdo ukradl sto tisíc ze skříňky v šatně

Někdo ukradl sto tisíc ze skříňky v šatně

Policisté z Vizovic se zabývají případem krádeže finanční hotovosti ze šatní skříňky lékařského zařízení na Zlínsku, v níž měla její majitelka v igelitové tašce uloženo 105 tisíc korun.

Ilustrační foto
15. prosince 2019 - 07:30

Pachateli hrozí v případě jeho dopadení a odsouzení za trestný čin krádež trest odnětí svobody až na pětlet. Padesátiletá žena z Vizovic měla doma uschovanou finanční hotovost ve výši sto pět tisíc korun. Vzhledem k tomu, že měla strach, aby se jí peníze z bytu neztratily, odnesla si je do svého zaměstnání, kde je měla uložené v igelitové tašce v uzamčené plechové skříňce, kterou používala pouze ona sama. Každý den si finanční obnos kontrolovala. Naposledy měla peníze v pořádku v sobotu večer, když odcházela z práce. Po svém příchodu do zaměstnání v pondělí brzy ráno ovšem zjistila, že celá igelitová taška ze skříňky zmizela.


Kriminalistický technik na místě odebral stopy, které odeslal ke zkoumání do kriminalistického ústavu. Po pachateli policisté pátrají. Vzhledem k tomu, že do šatny měl přístup nejen celý personál zařízení, ale také další lidé, čeká policisty spletité prověřování celého případu.


Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz, foto archiv)