Svátek má: Kateřina

Regiony

Velikost textu:

Nová soutěž prověřila zručnost a technické myšlení žáků

Nová soutěž prověřila zručnost a technické myšlení žáků

Svoji manuální zručnost a technické myšlení si mohli vyzkoušet žáci základních a středních škol v krajském kole soutěže Talenty pro firmy „T-PROFI“ v Otrokovicích.

Ilustrační foto z akce
12.únor 2017 - 10:00

Soutěž ve středu v prostorách Experimentária na Střední průmyslové škole Otrokovice uspořádala Krajská hospodářská komora Zlínského kraje. Úkolem soutěžních týmů bylo ve stanoveném čase 3 hodin sestavit z polytechnické stavebnice Merkur podle přiloženého návodu funkční model tiskařského lisu s řízenými otáčkami.


Soutěž se premiérově uskutečnila v loňském roce, avšak pouze na celostátní úrovni. Letos poprvé se konají i její krajská kola. Soutěž má za cíl podporovat zavádění polytechnické výuky na školách, rozvíjet kreativní myšlení žáků a obecně posilovat prestiž technických profesí.

„Technickému vzdělávání patří budoucnost a jsem proto velmi rád, že se podařilo i na krajské úrovni uspořádat takto zaměřenou soutěž, která u žáků pomáhá rozvíjet nejen tvořivé myšlení a technické dovednosti, ale také jejich soutěživost a hravost. Zlínský kraj tyto aktivity podporuje a rád je bude podporovat i nadále,“ uvedl statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Jiří Sukop, který dnes všechny soutěžící přišel osobně pozdravit a popřát jim hodně zdaru. Zlínský kraj podpořil konání krajského kola soutěže částkou 50 tisíc korun.

O prvenství se dnes v Otrokovicích utkalo celkem pět týmů. Šlo o vícegenerační týmy složené jak z žáků základních, tak i středních škol, doplněné o pedagogického pracovníka a také odborníka z partnerské firmy, kteří společnými silami plnili zadaný úkol. Zde se projevil další velký přínos soutěže, kterým je navázání či prohlubování spolupráce mezi školami a konkrétními zaměstnavateli z regionu.

Zlínský kraj se postará i o zraněná volně žijící zvířata


Zhotovené soutěžní modely hodnotila odborná porota. V potaz přitom brala zejména jejich technické provedení, funkčnost a preciznost. Z vítězství se nakonec radoval tým Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov, který bude Zlínský kraj reprezentovat v národním finále soutěže. To se uskuteční 27. dubna v Praze.

Pro Zlínskénovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlínskénovinky.cz,foto Krajský úřad Zlínského kraje)