Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Novoroční oslavy v Otrokovicích - opilci skončili na záchytce

Novoroční oslavy v Otrokovicích - opilci skončili na záchytce

Oslava příchodu nového roku se zjevně vymkla z rukou minimálně dvěma mužům z Otrokovic. Jejich agresivní chování podpořené notnou dávkou alkoholu museli usměrňovat otrokovičtí policisté. Oba opilci nakonec skončili v Kroměříži.

Ilustrační foto
3. ledna 2019 - 07:30

První letošní telefonát z Otrokovic na linku tísňového volání policie zaznamenal operační důstojník jednu hodinu po půlnoci. Sedmnáctiletý mladík oznámil, že na konečné zastávce trolejbusu stojí silně podnapilý muž, který vyhrožuje ostatním cestujícím újmou na zdraví. Policisté z Otrokovic muže zanedlouho našli před jedním z barů v Otrokovicích. Když zahlédl policejní vůz, vhodil před něj stojan na kola a zmateně pobíhal po silnici ve snaze utéct. Policisté šestatřicetiletého muže z Napajedelzadrželi, dechovou zkoušku odmítl.

Další telefonát na linku 158 následoval o hodinu později. Pětadvacetiletý muž z blízké obce policistům sdělil, že před barem v Otrokovicích došlo k fyzickému napadení. Když přijeli policisté na místo, začal se muž chovat velmi agresivně.Vyhrožoval policistům i obsluze podniku, poté se snažil utéct.To se mu ale vzhledem k silnému ovlivnění alkoholem nepodařilo a upadl. Dechová zkouška u muže ukázala hodnotu 2,1 promile alkoholu.


Policisté oba opilce zajistili a po lékařské prohlídce převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Za přestupek proti občanskému soužití jim ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)