Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Novou kvalitu získá průjezdní úsek silnice v Rokytnici

Novou kvalitu získá průjezdní úsek silnice v Rokytnici

Na více než jeden kilometr rekonstruované silnice se mohou těšit obyvatelé Rokytnice na Slavičínsku. Práce silničářů zde začaly již v červnu a potrvají do podzimního období.

Ilustrační foto
19. července 2019 - 07:30

Pro automobily do hmotnosti 7,5 tuny včetně autobusů a vozidel IZS zde platí částečná uzavírka se světelnou signalizací, pro těžší vozidla je vyznačena objízdná trasa. 

„Rekonstrukce silnice III/49518 v průjezdním úseku obce Rokytnice bude provedena v délce 1 187 metrů. Šířka vozovky bude sjednocena na 6 metrů s rozšířením v obloucích,“ upřesnil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Odvodnění vozovky bude zajištěno pomocí podélného a příčného sklonu a sestavou nových dešťových vpustí, které budou připojeny do nové kanalizace, vybudované obcí, případně přímo do vodního toku. Součástí stavby je také stavební úprava mostů (ev. č. 49518-4 a ev. č. 49518-5), dále přestavba propustku o délce 15 metrů a obnova dopravního značení.Zhotovitelem stavby je Sdružení Rokytnice, jehož členy jsou firmy Vodohospodářské stavby Javorník-CZ, s. r. o., Veselí nad Moravou, a IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc, a. s. Smluvní cena za tuto zakázku činí 23,360 milionu korun.

Realizace stavby bude probíhat za částečné uzavírky silnice a za použití semaforů. Pro nákladní vozidla je stanovena objízdná trasa po silnicích II/495 a III/49519 přes Hrádek na Vlárské dráze pro oba směry. Na nezbytně nutnou dobu se předpokládá úplné vyloučení veškerého silničního provozu (překopy silnice, pokládka obrusné vrstvy).

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS.,Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)