Svátek má: Zora

Regiony

Velikost textu:

O situaci v nemocnicích i sociálních službách jednal Krizový štáb

O situaci v nemocnicích i sociálních službách jednal Krizový štáb

Prostřednictvím videokonference v pátek jednal Krizový štáb Zlínského kraje, který svolal hejtman Radim Holiš.

Ilustrační foto z jednání
29. listopadu 2020 - 07:23

Zúžený Krizový štáb, zřízený za účelem řešení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru, se zabýval především aktuální situací v nemocnicích a sociálních službách.

„Od minulého týdne se malinko zlepšila situace v nemocnicích, kde dochází k drobnému uvolňování plánované operativy. K operacím budou pacienti zváni. Chtěl bych poprosit, aby se lidé do nemocnic nenahrnuli hromadně, aby nemocnice nezahltili. Pořád se potýkáme s velkou nemocností, která je asi 500 nemocných zdravotníků v celém kraji,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

V sociálních službách je epidemická situace stabilizovaná. Dál probíhá testování antigenními testy klientů i zaměstnanců.

„Jednáme o dodání dezinfekce pro poskytovatele sociálních služeb, kterým v příštích dnech zajistíme 2705 litrů dezinfekce,“ řekl Robert Pekaj, tajemník Bezpečnostní rady Zlínského kraje a krajského krizového štábu.

Sociální služby se nadále potýkají s nedostatkem personálu. „Mezi poskytovateli sociálních služeb došlo k výpadku pracovníků, které by mohli nahradit dobrovolníci. I pár hodin týdně může hodně pomoci. S informovaností ohledně dobrovolnictví v sociálních službách má Zlínský kraj problémy, na tom musíme zapracovat,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Jediná dochovaná brána v Mělníku je Pražská brána

Zájemci o dobrovolnickou či brigádnickou výpomoc mohou využít Databázi pomoci, která specifikuje konkrétní potřeby a požadavky v oblasti sociálních služeb. Více na https://www.kr-zlinsky.cz/databaze-pomoci-cl-5007.html

Pro Zlinskenovinky.cz Adéla Čuříková, Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát)