Svátek má: Gizela

Regiony

Velikost textu:

Obřadní síň v Otrokovicích se dočká kompletní obnovy

Obřadní síň v Otrokovicích se dočká kompletní obnovy

Zajistit důstojný prostor pro svatební a jubilejní obřady, vítání občánků nebo další významné události vedlo otrokovickou radnici k zainvestování finančních prostředků do stávající obřadní síně. 

Ilustrační foto
14.duben 2017 - 07:30

Ještě v letošním roce budou moci svatebčané říci své „ano“ ve zrekonstruovaných prostorách obřadní síně v budově otrokovické radnice. Primárně je obřadní síň využívána ke svatebním obřadům, nicméně tato místnost neslouží pouze k těmto účelům, ale je využívána například pro mimořádná zasedání Zastupitelstva města Otrokovice, besedy s osobnostmi, jednání starostů, tiskové konference nebo přednášky či školení.


„Velice mě těší, že jsme se rekonstrukce dočkali. V dnešní době chtějí snoubenci sňatky uzavírat na místech, na která budou vzpomínat a budou odpovídat vážnosti aktu. Prostředí stávající obřadní síně neodpovídá moderním požadavkům, vybavení již není vyhovující, je zastaralé a opotřebované. Od nových prostor si slibujeme zvýšený zájem o uzavírání sňatků v otrokovické radnici a věříme, že případní zájemci moderní prostředí ocení,“ uvedla za celé oddělení matriky Ivana Barešová, která na Městském úřadě Otrokovice pracuje jako oddávající dvacet let.

V tuto chvíli jsou v rozpočtu města na rekonstrukci síně vyčleněny dva miliony korun.

„V současné době probíhá zpracování návrhů, zapracování připomínek, následovat bude vypracování čistopisu projektu včetně zpracování stavebního rozpočtu,“ prozradila Dita Doleželová z odboru rozvoje města. Dodala, že zahájení prací se předpokládá v měsíci srpnu letošního roku s termínem dokončení do poloviny září.

Otrokovice na veletrhu nabídnou atraktivní turistické cíle

Součástí rekonstrukce obřadní síně bude i nová klimatizace. Stávající vzduchotechnické zařízení bude nahrazeno novým, energeticky méně náročným zařízením. „Současná klimatizace je na hranici životnosti. Po instalaci nového zařízení bude zajištěn mnohem lepší klimatický komfort pro všechny návštěvníky,“ uvedla závěrem Dita Doleželová.

Pro Zlínskénovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)