Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Od 19.března mohou občané na veřejná místa jen s ochranou dýchacích cest

Od 19.března mohou občané na veřejná místa jen s ochranou dýchacích cest

Hejtman Jiří Čunek rozhodl od 19.března 2020, že  vstup na všechna veřejně přístupná místa mohou občané kraje pouze s ochrannými prostředky dýchacích cest, jako jsou například respirátory, roušky a podobné ochranné prostředky.

Ilustrační foto
19. března 2020 - 07:30

Důvodem tohoto nařízení je ochrana zdraví obyvatelstva v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru s tím, že nařízení platí do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu.  

„Toto opatření jsem chtěl oznámit už v minulý týden, ale s ohledem na chybějící ochranné pomůcky by bylo nesmyslné.  V současné době ale vidím, že lidé i firmy se k aktuální situaci postavili zodpovědně a vyrábí si a pořizují si ochranu dýchacích cest sami. Je proto velmi důležité, aby tento přístup ctili všichni,“ zdůvodnil rozhodnutí hejtman Jiří Čunek a dodal: „Navíc jsem přesvědčen, že v další dny budou i roušky bavlněné či s nanovláknem, které jsou vícedenní, a začíná jejich výroba v České republice.“


Nařízení platí například pro nástupiště hromadné dopravy, dopravní prostředky hromadné přepravy, čekárny, prodejny, lékárny, pošty, úřady, smuteční síně – pohřby, chodníky v obcích a městech, jednací místnosti, lázeňské kolonády či cyklostezky na území Zlínského kraje.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr.Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)