Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Od hospody daleko nedojel

Od hospody daleko nedojel

Jednapadesátiletý muž z obce poblíž Napajedel vyjel v sobotu před osmnáctou hodinou od restaurace, kde se dostatečně posilnil alkoholem a chtěl dojet do svého bydliště, vzdáleného asi 100 metrů. Domů ovšem nedojel.

Ilustrační foto
20. srpna 2019 - 07:30

Při vyjíždění od restaurace nejprve přejel přes vyvýšený ostrůvek, který odděluje parkoviště od hlavní komunikace, přitom narazil do dopravní značky. To ho ovšem od původního úmyslu neodradilo, pokračoval v jízdě a po vjetí na hlavní silnici narazil do přívěsného vozíku řidiče, který zrovna projížděl kolem. Při nárazu navíc lehce zranil řidiče projíždějícího vozidla.


Policisté, které přivolal zraněný řidič vozidla s poškozeným vozíkem, dechovou zkouškou zjistili u jednapadesátiletého muže hodnotu 2,82 promile alkoholu. Škoda, kterou svou jízdou způsobil, je předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun.


Záchranáři převezli lehce zraněného muže k ošetření do nemocnice. Podnapilému řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

Pro Zlinskenovinky.cz , por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policieZlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)