Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Odcizili kánoi, daleko však nedopluli

Odcizili kánoi, daleko však nedopluli

Policisté z Otrokovic sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež čtyřiačtyřicetiletému třiadvacetkrát soudně trestanému muži z Otrokovic.

Ilustrační foto
23. června 2020 - 07:30

Muž společně se svým o dva roky mladším kamarádem odcizil z loděnice v Otrokovicích kánoi i s vesly. Za tento trestný čin by v případě odsouzení mohl strávitaž tři roky ve věznici. Jeho kamarádovi potom ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

Za nápadem odcizit z loděnice kánoi stála touha po květech černého bezu, které si dva kamarádi chtěli podél řeky natrhat a následně je zpeněžit. Loď odcizili koncem května v noci, nasedl do ní mladší z mužů. Po pár metrech plavby zastavil, loď uvázal ke keři a ráno se k ní společně vrátili. To už ale její odcizení zjistila žena, která k loděnici přišla. Oba muže zastavila opodál, zanedlouho na místo přijeli strážníci i policisté, kteří oba muže zadrželi. Muži nejprve tvrdili, že si loď jenom půjčili, ale zakrátko se přiznali ke krádeži i k jejímu motivu.


Staršího z mužů propustili z posledního výkonu trestu odnětí svobody teprvepřed pár týdny, 7. května. Odsouzený byl za stejnou trestnou činnost, z níž je nyní opět podezřelý. Proto mu nyní hrozí další trest odnětí svobody.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)