Svátek má: Heřman|Hermína

Regiony

Velikost textu:

Ohrožoval pracovníka ostrahy ostrým střepem

Ohrožoval pracovníka ostrahy ostrým střepem

Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil třiačtyřicetiletého muže bez stálého bydliště žijícího ve Zlíně z trestných činů nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, protože koncem června v nákupním centru ve Zlíně ohrožoval střepem pracovníka ostrahy a vyhrožoval mu smrtí.

Ilustrační foto
3. října 2019 - 07:30

Za tyto trestné činy hrozí jedenáctkrát trestanému recidivistovi v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

Obviněný muž šel nakupovat do supermarketu společně se svým známým. Pracovník bezpečnostní agentury pojal podezření, že muži v prodejně odcizili alkohol. Za pokladnami je zastavil a chtěl, aby ho následovali do zadržovací místnosti, kde jim chtěl zkontrolovat obsah batohu a kam si pro ně měli přijet policisté. Zloději nejprve šli, ale u východu z obchodu chtěli utéct.


Pracovník ostrahy jednoho z nich chytil za batoh, aby mu zabránil v útěku, ten upadl a přitom se mu rozbila pivní láhev, kterou měl v ruce. Vzal do ruky jeden ze střepů a ohnal se s ním po muži ostrahy. Ten včas uhnul. Zloděj se po něm ohnal ještě dvakrát s tím, že ho zabije. Bezpečnostní pracovník nechal raději oba muže z prodejny odejít.

Přivolaní policisté je záhy dopadli opodál a převezli na služebnu k dalším potřebným úkonům.  

Kokotské rybníky přivítají ochranáře

Zlínskénovinky.cz informovala por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí KŘP Zlínského kraje.

(red,zlinskenovinky.cz,foto:arch.)