Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Okradl účastníky tanečního kurzu

Okradl účastníky tanečního kurzu

Ve čtvrtek večer přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení o krádeži věcí ze dvou šaten budovy v centru Zlína, kde zrovna probíhala lekce tance.

Ilustrační foto
6. října 2018 - 07:30

Prozatím neznámý zloděj okradl celkem tři ženy a jednoho muže a způsobil škodu za více než dvanáct tisíc korun.

Taneční lekce probíhala od sedmi do osmi hodin večer. Její účastníci si osobní věci odložili ve dvou šatnách, které sousedí s tanečním sálem. Po skončení lekce zjistil zmizení svých osobních věci nejprve třicetiletý muž ze Zlína, kterého nezvaný návštěvník šaten připravil o batoh, v němž měl mobilní telefon, veškeré klíče od domu i bytu, doklady, platební kartu, obuv a oblečení, v němž přišel.


Muž upozornil ostatní, aby si zkontrolovali, zda jim něco nechybí. Další tři ženy zjistily, že je zloděj připravil o peníze, klíče, doklady, platební karty, hodinky a kabát. Celkově zloděj způsobil škodu za 12 800 korun.

Policisté ze Zlína případ prověřují jako trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě vypátrání a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Zlinskenovinky.cz o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

(vm, Zlinskenovinky.cz, foto:arch.)