Svátek má: Zbyněk

Regiony

Velikost textu:

Oranžové hřiště v Holešově bude sloužit školákům i veřejnosti

Oranžové hřiště v Holešově bude sloužit  školákům i veřejnosti

Oranžové hřiště, které nedaleko centra města otevřely první jarní den roztleskávačky s pompony z 1.Základní školy Holešov, bude sloužit téměř tisícovce žáků dvou okolních škol a odpoledne i dalším zájemcům.

Nové hřiště
23. března 2019 - 07:30

Na vybudování hřiště, jež vyrostlo na místě dřívějšího nevzhledného a nebezpečného betonového plácku, přispěla městu půlmilionem korun Nadace ČEZ.

„Je to další šance, jak děti dostat od počítačů ke sportu. Žáci už se těší, až si na něm zahrají fotbal a taky stále populárnější florbal,“ řekl při otevření tělocvikář a zároveň zástupce ředitelky1. ZŠ Holešov Petr Oral.

Ilustrační foto

Slavnostní zahájení provozu hřiště pokračovalo netradičními soutěžemi žáků prvních a devátých tříd a proslovy hostů. „Výměna původního betonu za moderní umělý povrch byla hodně náročná, takže podpora Nadace ČEZ nám přišla vhod,“ poděkoval starosta Holešova Rudolf Seifert a dodal, že jde už o druhé Oranžové hřiště ve městě. První sportoviště vybudované s podporou energetiků je v provozu od roku 2017 v okrajové části Količín.

Nové hřiště je osazeno mantinely, což umožní nástřik ledové plochy a využití i v zimě na bruslení i malé formy hokeje. „Multifunkční hřiště patří mezi ta nejoblíbenější vůbec. Je moc dobře, že i v menších městech myslí na sportovní vyžití dětí v době školní výuky i na aktivní způsob trávení volného času,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.


Grantový program Oranžové hřiště pomáhá financovat výstavbu a rekonstrukci dětských a sportovních hřišť od roku 2003. Vedle tradičních vznikají i nové typy hřišť, například sportoviště s fitness prvky pro seniory nebo workoutová hřiště. Celkem podpořila Nadace ČEZ vznik již přes 500 Oranžových hřišť v celé České republice.

Pro Zlinskenovinky.cz Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Petr Oral,Vladislav Sobol,ČEZ)