Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Otrokovice o třetí únorové sobotě ožijí masopustním veselím

Otrokovice o třetí únorové sobotě ožijí masopustním veselím

Ani letos nebude v ulicích Otrokovic chybět tradiční veselice, která předznamenává začátek půstu před největší slavností křesťanského církevního roku.

K akci
8. února 2023 - 07:30

Fašanková obchůzka s průvodem masek a voděním medvěda se uskuteční už v sobotu 18. února.

V závěru jarních prázdnin ožijí ulice města tradičními masopustními radovánkami – Otrokovickým fašankem s průvodem masek a voděním medvěda. „Spojili jsme síly s dobrovolnými hasiči Otrokovice, kteří tento průvod pořádají každý rok. Letos je lidé budou moci sledovat nejen na jejich obvyklé trase, ale nově i na náměstí, kde bude připraven další program. Pomocnou ruku nám podá také DDM Sluníčko, který se připojí do průvodu“, uvedl jednatel Otrokovické Besedy Filip Pastuszek.

Sváteční den odstartuje v 9 hodin u hasičárny SDH v Otrokovicích, odkud hlučné procesí maškar za doprovodu kapely Jalové hlasy vyrazí do ulic. Zhruba v 10.45 by mělo dorazit před Otrokovickou Besedu, kde jeho účastníky pozdraví zástupci vedení města. Po celý den bude na náměstí 3. května připraven program pro ty, kteří se budou chtít pobavit a pochutnat si. „K poslechu i tanci bude od 10 hodin hrát místní kapela Tady a Teď, v 11 hodin na pódiu vystoupí děti z mateřské školy a žáci Ateliéru Zebra Zlín, od 13 hodin zahraje oblíbená skupina Ripteto. Ve stáncích zabijačkové speciality a nápoje nejen na zahřátí“, řekla dramaturgyně Otrokovické Besedy Alena Velecká.Celodenní program v sobotu 18. února na náměstí před Otrokovickou Besedou bude pro návštěvníky zdarma.

Zlínskénovinky.cz informoval  Zdeněk Čík, Otrokovická BESEDA, s.r.o.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Otrokovická BESEDA)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%