Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Otrokovice pomáhají dětem v Súdánu

Otrokovice pomáhají dětem v Súdánu

Hračky, školní potřeby, ale také oblečení jsou předmětem charitativní sbírky, která má pomoci dětem se súdánské vesničky Wad Ben Naga. Humanitární sbírku pořádá město Otrokovice společně s otrokovickými základními školy a Gymnáziem Otrokovice.

Ilustrační foto
7. listopadu 2017 - 07:30

Město Otrokovice spolupracuje s africkou vesničkou prostřednictvím Pavla Onderky, vedoucím archeologické expedice působící v lokalitě Wad Ben Naga. Pavel Onderka, otrokovický rodák, pracovník Národního muzea – Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur se stal na základě memoranda o spolupráci koordinátorem a zprostředkovatelem mezi Otrokovicemi a Wad Ben Naga.

Africkou vesničku Wad Ben Naga ležící v Súdánské republice podporuje město od roku 2011. Opakovaně jsou na základních školách pořádány sbírky věcí, které jsou pro české děti absolutní samozřejmostí, ale pro súdánské rodiče jsou z důvodu nedostatku finančních prostředků často nedosažitelné.

„Prostřednictvím ředitelů základních škol a gymnázia jsme oslovili rodiče žáků a studentů s žádostí o příspěvek na africké děti. Sbíráme hračky, nové školní potřeby jako například tužky, gumy, sešity, pravítka, pastelky, letní i zimní oblečení všech velikostí. Humanitární pomoc předám osobně společně se zástupci města a Pavlem Onderkou zástupcům obce Wad Ben Naga,“ ubezpečil Jaroslav Budek, starosta Otrokovic.

Pardubice lákají na zbrojnice. Výstava představí zbraně ze tří desítek hradů a zámků

Zastupitelstvo města Otrokovice rovněž opakovaně schvaluje finanční prostředky na podporu sociální oblasti v súdánské obci. Díky penězům, které Otrokovice poskytly, byla ve Wad Ben Naga dobudována mateřská škola, zrekonstruována základní škola, finance byly použity na podporu školních aktivit a mohou být použity pro případ odstranění škod způsobených přírodními živly, případně na obnovu a udržování veřejných zařízení. V letošním roce poputuje z rozpočtu města do Súdánu 50 tisíc korun, které budou průběžně použity na nutné opravy ve školském zařízení a na nákup vybavení do škol.

Pro Zlínskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)