Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Otrokovice rozdělí do sportu 7,3 milionu korun

Otrokovice rozdělí do sportu 7,3 milionu korun

Reprezentace na mistrovstvích světa, Evropy i republiky, účast v nevyšších národních i mezinárodních soutěžích, ale i prostor pro volný čas dětí a mládeže, to vše zahrnuje otrokovický sport.

Ilustrační foto
13. května 2022 - 07:30

Podmínky prosportovní organizace vytváří radnice, která jejich činnost každoročně dotuje několika miliony korun. V letošním roce je mezi sedmnáct spolků rozděleno 7 349 400 korun.

„Podporou sportovních spolků vytváříme podmínky pro trávení volného času široké veřejnosti. V kategorii dětí a mládeže nabízí tyto spolky pestrou škálu aktivit. Od individuálních i týmových sportů až po turistiku či skauting. Řada organizací sdružuje i dospělé. Není výjimkou, že mají často charitativní charakter,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Dotace se poskytuje na činnost žadatele se sídlem v Otrokovicích a je určena pouze na úhradu uznatelných nákladů neinvestičního charakterusouvisející se zajištěním hlavní činnosti žadatele.

„Město Otrokovice svědomitě pečuje o vytváření podmínek pro uspokojování potřeb svých občanů, do čehož patří i vytváření podmínek pro volnočasové aktivity zejména dětí a mládeže, a to v zájmu jejich rozvoje a prevence negativních jevů. Důkazem toho jsou každoroční dotace pro otrokovický sport v řádech několika milionů korun,“ uzavřel místostarosta města Otrokovice Petr Ťopek. 

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)