Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Otrokovice vyběhaly pro děti v Gambii přes 100 tisíc korun

Otrokovice vyběhaly pro děti v Gambii přes 100 tisíc korun

Tradiční charitativní nesoutěžní Běh pro Gambii v uplynulém týdnu ovládl okolí atletického stadionu TJ Jiskra na Štěrkovišti v Otrokovicích.

Běh pro Gambii
25. září 2023 - 07:30

Žáci otrokovických základních škol spolu s několika dospělými především z řad učitelů se rozhodli zdolat přibližně kilometrový okruh, aby dětem z Gambie mohli přispět finančním obnosem, který usnadní jejich cestu za vzděláním.

„Letos se naběhalo celkem 1072 kol, což při délce jednoho 900m okruhu představuje perfektních 965 naběhaných kilometrů. Dle sponzorských listů dosáhla přislíbená částka výše 102 873 korun. Tu je nyní třeba na školách vybrat a odeslat organizaci Kola pro Afriku. Zaběhat si přišlo celkem 101 účastníků. V rámci jednotlivců se podařilo nejvíce uběhnout 22 kol, což je kolem 19 km,“ shrnul za organizátory Vlastimil Bukovjan ze ZŠ Mánesova.

Smyslem charitativní akce Běh pro Gambii je získání finančních prostředků pro realizaci záměru společnosti Kola pro Afriku, kterým je přiblížit děti v Gambii ke vzdělání.

Princip charitativního běhu je jednoduchý. Před konáním samotného běhu si každý účastník najde jednoho či více sponzorů, který běžci přislíbí určitou částku dle svého uvážení za každý uběhnutý okruh v přibližné délce 1 km. Sponzorem může být kdokoliv – rodič, příbuzný i kamarád. Přislíbené příspěvky a svá jména zapisují sponzoři na sponzorský list, který má každý účastník běhu u sebe. Po skončení běhu pořadatel napíše účastníkovi do sponzorského listu, kolikrát proběhl cílem. Se sponzorským listem jde účastník zpět za svými sponzory, kteří mu odevzdají přislíbenou částku. Běžec pak peníze odevzdá ve škole, ta na sponzorský list potvrdí, že je od něj převzala a vybrané peníze pošle hromadně na účet společnosti Kola pro Afriku.Tyto „vyběhané“ peníze budou použity dle společné domluvy např. na odeslání darovaných kol dětem do Gambie, na nákup nových náhradních dílů, které jsou potřeba k delší životnosti a funkčnosti školních kol nebo na nákup servisní stanice pro určitou školu.

Zlinskenovinky.cz informovala Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice.

(jv,zlinskenovinky.cz foto:otrokovice)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%