Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Otrokovice září vánoční výzdobou

Otrokovice září vánoční výzdobou

Poslední pátek v listopadu se Otrokovice každým rokem ponoří do vánoční atmosféry. V pátek 30.listopadu se podvečerních hodinách i letos rozsvítilo vánoční osvětlení ve městě a zároveň se uskutečnila humanitární a charitativní akce.

Ilustrační foto
5. prosince 2018 - 07:30

Na dobrou věc se vybrala rekordní suma ve výši více než čtvrt milionu korun. Spojení příjemného s užitečným patří k vánočnímu období, a proto se již více než deset let konají na náměstí souběžně dvě akce. Rozsvícení vánočního stromu a charitativní akce letos s obnoveným názvem a novým pořadatelem Otrokovice pomáhají potřebným. O půl páté začal před Otrokovickou BESEDOU program, kde se představili žáci otrokovických škol, Žesťový kvintet z Malenovic a krátkou zdravici občanům našeho města přednesl starosta Jaroslav Budek společně s místním farářem Josefem Zelinkou. V druhé části večera zazněly písně zlínské kapely Podjezd v čele se zpěvačkou Radkou Janečkovou.

Na opačné straně náměstí se mezitím prodávalo svařené víno, uzené klobásky a grilované steaky. Pro nejmenší byl připraven čaj a další občerstvení. Svůj stánek zde měla také otrokovická pobočka Naděje, která byla letos poprvé společně s městem Otrokovice spolupořadatelem akce. Letošní výtěžek z prodeje vína a grilovaných specialit byl přes 153 tisíc a se sponzorskými příspěvky ve výši 116 a půl tisíce, které společnosti z Otrokovic a okolí poslaly na účet veřejné sbírky, se celková částka vyšplhala přes hranici 270 tisíc korun. Otrokovickým zastupitelům bude předložen návrh na rozdělení částky pro otrokovickou Naději, Šanci Olomouc a nadaci Národ dětem. Po rozhodnutí zastupitelů poputují finance na podporu vytváření pracovních příležitostí pro lidi se zdravotním postižením, lidem s mentálním a kombinovaným zdravotním postižením, onkologicky nemocným dětem a na financování výzkumu léčby onkologického onemocnění.

„Město do této akce vložilo na nákup potravin přibližně 90 tisíc korun. Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří ve velké zimě vydrželi stát za stánky a prodávat občerstvení. Poděkovat chci touto cestou také společnostem, které se do akce Otrokovice pomáhají potřebným zapojily. Mnohé z nich finančně podporují tuto charitativní akci opakovaně. Také díky nim můžeme předat poměrně vysokou částku potřebným lidem, potřebným dětem,“ uvedl starosta Jaroslav Budek.


Dobrou spolupráci s Nadějí a všemi dobrovolníky vyzdvihla i místostarostka města Hana Večerková, která se sama na jeden den stala prodejkyní svařeného vína. „Jsem ráda, že jsem se mohla aktivně zapojit. Myslím, že pomáhat je důležité. Děkuji všem dobrovolníkům a Naději za jejich pracovní nasazení a především děkuji všem občanům a návštěvníkům města Otrokovice, kteří nákupem občerstvení sbírku podpořili.“

Veřejná sbírka bude ukončena 31. prosince 2018.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)