Svátek má: Kateřina

Regiony

Velikost textu:

Otrokovické hudební léto navštívily stovky lidí

Otrokovické hudební léto navštívily stovky lidí

Čtyřdenní letní akce Otrokovické hudební léto splnila očekávání jak organizátorů, tak návštěvníků. Letošní komornější akce pro letošek nahradila tradiční Otrokovické letní slavnosti.

Ilustrační foto z akce
29. července 2020 - 07:30

Program přesto nabídnul hudební produkce, letní kino, pořady pro nejmenší i seniory. Pozitivní ohlas měl i gastrofestival. Kvůli neustávajícímu šíření nemoci COVID-19 byl program připraven tak, aby se ve stejnou dobu na stejném místě nesetkávalo velké množství lidí.

„Ačkoliv program nebyl tolik bohatý jako v předchozích letech, přesto jsme zkusili zařadit novinku gastrofestival. Na ten jsme zaznamenali velmi pozitivní odezvu. Na oběd přicházeli celé rodiny a vybral si opravdu každý. Od tradičních pokrmů, jako jsou klobásy a langoše, přes několik druhů burgerů až po speciality vietnamské či španělské kuchyně,“ vyjmenoval jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Příznivé počasí umožnilo ve večerních hodinách promítání všech tří hudebních filmů. Příznivci folk a country uvítali kapely Rangers-Plavci, Poutníky nebo zlínské Podjezdy. Rockoví fanoušci ocenili místní kapelu Září a sobotní hudební večer uzavřela skupina Premier. Děti se v Kvítkovicích pobavily s klauny a na Baťově si zařádily s kapelou Maxim Turbulenc. Stejně jako na Otrokovických letních slavnostech byla do programu zařazena přehlídka leteckých modelů na Bělově.


„Pevně věřím, že v příštím roce se vrátíme k tradičním Otrokovickým letním slavnostem a budeme moci připravit opět pestřejší program. Tímto bych chtěl poděkovat všem návštěvníkům Otrokovického hudebního léta a budu se těšit na další kulturní akce, kde se budeme společně potkávat,“ uzavřel letošní letní festival jednatel Otrokovické BESEDY.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Pastuszková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Otrokovice)