Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Otrokovické školy pomáhají rodičům, vaří bezlepkovou stravu

Otrokovické školy pomáhají rodičům, vaří bezlepkovou stravu

S velkou pomocí rodičům dětí, které mají dietní omezení, přichází otrokovické základní školy. Od nového roku jejich jídelny vaří v rámci školního jídelníčku i dva dietní režimy – bezlepkový a bezlaktózový.

Ilustrační foto
16. ledna 2022 - 07:30

Rodiče tak nemusí mít starost o každodenní přípravu obědů. Radost mají i žáci, kteří si už nemusí nosit vlastní krabičky a mohou si dopřát dietní verzi obědu stejného, jako mají jejich spolužáci. Personál jídelny je pravidelně proškolován ze znalostí zásad onemocnění při jednotlivých dietních opatřeních.

Receptury jsou pravidelně upravovány, tak jak je přináší jídelní lístek. V jídelně je také vymezeno místo, kde probíhá příprava a dohotovování dietní stravy, včetně vyčleněného nádobí. Oddělené je také skladování surovin. Aktivitu škol, jejímž výsledkem je zavedení dietního stravování, vítá i vedení města.


..Přestože se v rámci otrokovických škol v dietním režimu stravuje jen třináct žáků, vnímám tento krok jako správný a velmi důležitý. I děti s dietním omezením mají mít možnost stravovat se ve stejném režimu jako jejich spolužáci a nebýt tak vystaveni riziku vyčlenění z kolektivu kvůli odlišnosti," říká mimo jiné starostka města Otrokovice Hana Večerková.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)