Svátek má: Zbyněk

Regiony

Velikost textu:

Otrokovický úřad je ke klientům přívětivý

Otrokovický úřad je ke klientům přívětivý

V Otrokovicích přijali pracovníci oddělení řidičských průkazů za červenec přes čtyři stovky žádostí o vydání řidičského průkazu. Řidičáky si přicházejí vyřídit i lidé z okolních měst.

Ilustrační foto
9. srpna 2018 - 07:30

Z toho přes 23 % občanů využilo možnosti přijít si řidičský průkaz vyřídit na náš úřad, přestože mají bydliště v působnosti jiného obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Tato čísla svědčí o spokojenosti občanů s vyřizováním záležitostí na otrokovickém úřadě.

„Naší snahou je rychlé a kvalitní odbavení občanů. V souvislosti s legislativní změnou jsme upravili také prostory registru řidičů, abychom klientům zajistili příjemné prostředí,“ uvedla vedoucí odboru dopravně-správního Renáta Krystyníková.


Od 1. července 2018 je možné vyřídit žádost o vydání nového řidičského průkazu na kterémkoli úřadu obce s rozšířenou působností v České republice bez ohledu na místo trvalého bydliště žadatele. S touto legislativní změnou přišla celá řada novinek. Tou nejočekávanější je, že s sebou nemusí žadatelé nosit dokladovou fotografii.

Za měsíc červenec přijali pracovníci oddělení přesně 424 žádostí o vydání řidičského průkazu.

„Z tohoto počtu jsme 28,3% občanů fotografovali, 52,8% fotografií bylo převzato z aplikace občanských průkazů, 18,9% fotografií bylo převzato z aplikace cestovních dokladů,“ upřesnil vedoucí oddělení řidičských průkazů Martin Straka. Meziročně se jedná o nárůst o 171 % přijatých žádostí.

„V současné době je pro klienty vyřízení dokladu mnohem pohodlnější a efektivnější,“ dodal závěrem Straka.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)