Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Palackého ulici ve Vsetíně čeká nejen sanace svahu

Palackého ulici ve Vsetíně čeká nejen sanace svahu

Na téměř pět milionů korun bez DPH přijde vsetínskou radnici sanace svahu a oprava části chodníku na Palackého ulici, která odstartovala předáním staveniště v pondělí 30. srpna. Práce mají být dokončeny do 110 dnů.

Palackého ulice ve Vsetíně.
5. září 2021 - 07:30

V roce 2017 radnice opravila chodník po levé straně Palackého ulice ve směru od okružní křižovatky u Snahy až k budově Maštalisek, a to včetně opěrné zdi. Po pravé straně ulice tehdy prošel opravou jen horní úsek chodníku od objektu bývalého Blocku po kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nyní přichází na řadu zbývající, přibližně 200 metrů dlouhá část mezi okružní křižovatkou a budovou bývalého Blocku.

„Stejně jako na již opravených chodnících podél Palackého ulice i zde nahradí současný asfaltový povrch chodníků žulová dlažba s vloženými betonovými prefabrikáty, které spolu vytvoří zajímavou mozaiku. Samozřejmostí je i výstavba odvodňovacího žlabu,“ přiblížil starosta Jiří Růžička.

V případě této akce bude ale rozsah prací větší. Na zhruba padesátimetrovém úseku dosud neopraveného chodníku totiž vznikly pohybem horních vrstev zeminy deformace a trhliny. Radnice proto nechala v rámci projekčních prací provést geotechnický průzkum svahu mezi Palackého ulicí a Vsetínskou Bečvou.


„Z jeho výsledků vyplývá, že pod chodníkem se nachází nestabilní zemina, která bude muset být vyztužena. Dojde tedy ke stabilizaci svahu za pomocí geobuněk, a to do hloubky od 1,7 až do 2 metrů,“ uvedl starosta s tím, že zhotovitelem této akce se na základě veřejné soutěže stala místní stavební společnost.   


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)