Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Pátrání po krajtě tmavé pokračuje

Pátrání po krajtě tmavé pokračuje

Policisté stále pátrají po krajtě tmavé, které zmizela v noci ze soboty na neděli z objektu v Otrokovicích.

Krajta tmavá
16. května 2020 - 07:30

Otrokovičtí policisté po hadovi od úterý, kdy majitelka jeho zmizení oznámila, ve spolupráci se strážníky městské policie pátrají. Opakovaně prohlédli vnitřní prostory objektu i bezprostřední okolí. Zaměřili se na travnaté porosty, prohlédli i okolí parovodu a přilehlé průmyslové budovy. Kolegové kontrolovali i okolí panelových domů a prošli i lokalitu Štěrkoviště. Zaměřili se také na stromy a další místa, kde by se mohl plaz schovat. Pátrání je prozatím bezvýsledné.

V noci ze soboty na neděli s největší pravděpodobností unikl z objektu v Otrokovicích had - krajta tmavá v provedení albín o délce 5 m a váze asi 60 kg. Had má žlutooranžovou barvu s bílými ornamenty. Jedná se o škrtiče, který není jedovatý.


V souvislosti se zmizením hada žádají policisté o pomoc při ztotožnění svědka na kamerovém záznamu.  Jedná se o muže, který v neděli v brzkých ranních hodinách procházel poblíž objektu, odkud had zmizel. Kdo by muže poznal, ať volá linku 158 nebo zajde přímo na otrokovické obvodní oddělení policie.

Apelujeme na občany, aby v případě, že hada někde spatří, na něj nesahali a ihned kontaktovali linku 158.

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto policie ZK)