Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Podnapilý motorkář, těžce zraněný cyklista i nehoda vláčku v ZOO

Podnapilý motorkář, těžce zraněný cyklista i nehoda vláčku v ZOO

Hned dvě dopravní nehody, které skončily těžkým zraněním jejich účastníků, prověřují od víkendu dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty. Ke třetí dopravní nehodě, při které vláček převážející návštěvníky narazil do dvou chodců, došlo v ZOO Zlín.

Doubravy
16. srpna 2022 - 07:30

V sobotu před dvacátou hodinou v Doubravách na Zlínsku šestadvacetiletý řidič motocyklu Suzuki nezvládl vlivem podnapilosti projet zatáčkou a havaroval. Po havárii nadýchal 1,71 promile alkoholu. Záchranáři ho s těžkým zraněním převezli do nemocnice. Škoda na motocyklu je předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz.V neděli krátce po deváté hodině ve Slavičíně pětapadesátiletý řidič Škody Fabia zřejmě nedal přednost cyklistovi jedoucímu po hlavní komunikaci. Jednapadesátiletého cyklistu náraz vymrštil přes střechu vozidla, poté upadl na sloup a na štěrkovou komunikaci. S těžkým zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice. Dechové zkoušky byly u obou účastníků dopravní nehody negativní. Škoda na vozidle činí asi třicet tisíc korun, na jízdním kole a vybavení cyklisty asi pětapadesát tisíc korun.

Ve stejný den po šestnácté hodině v areálu ZOO nezvládl řidič malého traktoru s třemi přívěsy, který převáží návštěvníky mezi jednotlivými pavilony, projet zatáčkou, druhý a třetí přívěs dostal smyk, přičemž narazil do dvou chodců, kteří utrpěli lehká zranění. Záchranáři je převezli do nemocnice. V té době cestovalo ve vláčku asi třicet cestujících, nikdo z nich nebyl zraněn. Dechová zkouška u jednatřicetiletého řidiče byla negativní.

Zlínskénovinky.cz informovala por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí KŘP Zlínského kraje.


Slavičín

Zoo Zlín

Zoo Zlín


(rp,zlinskenovinky.cz,foto:krp zk)