Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Policista v civilu odhalil a chytil zloděje

Policista v civilu odhalil a chytil zloděje

Policista při nákupu ve svém volnu odhalil a polapil zloděje, který ukradl oblečení v jedné z prodejen obchodního centra ve Zlíně. Zloděj skončil v policejní cele.

Ilustrační foto
19. října 2018 - 07:30

Za krádež hrozí třiatřicetiletému recidivistovi, který je právě v podmínce, až tři roky odnětí svobody. Policista z dopravního inspektorátu ve Zlíně v září v době svého volna nakupoval společně s rodinou v jedné z prodejen obchodního centra ve Zlíně. Jeho pozornost upoutal muž, kterého znal ze svých služeb jako zloděje. Viděl, že si bere do zkušební kabinky několik druhů oblečení a počkal, až bude z kabinky vycházet.


Předtucha policisty byla správná. Muž vracel do prodejny pouze jedny kalhoty, zato zkušební kabinka byla prázdná a jeho batoh přeplněný. Policista počkal, až lapka vyjde z prodejny a vyzval ho, aby s ním šel zpět dovnitř. Muž však nelenil a dal se na útěk. Policista běžel za ním. Honičku v chodbách nákupního centra ukončil po několika desítkách metrů policista, který zloděje dohnal a svedl ho na zem. Lapka se však přesto snažil uniknout. Dva kolemjdoucí muži pomohli policistovi zlodějeudržet až do příjezdu jeho kolegů z Otrokovic. Odcizené oblečení vrátili policisté zpět do prodejny a recidivista skončil v policejní cele.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí KŘP Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)