Svátek má: Silvie

Regiony

Velikost textu:

Policisté dopadli opilého cizince, který ukradl drahé elektrokolo

Policisté dopadli opilého cizince, který ukradl drahé elektrokolo

V neděli odpoledne ukradl drahé elektrokolo, dnes si u soudu vyslechl trest. Osmatřicetiletého cizince soud vyhostil a uložil mu zákaz pobytu v České republice.

Ilustrační foto
8. srpna 2020 - 07:30

Elektrokolo v hodnotě 120 tisíc korun si čtyřiapadesátiletý muž nechal opřené o plot na koupališti ve Starém Hrozenkově beztoho, aniž by ho uzamkl, a šel se koupat. Příležitosti využil cizinec, který při cestě z koupaliště kolo ukradl. Pokladní krádež viděla, ale zloděje se jí zastavit nepodařilo. Ihned běžela za majitelem kola a o krádeži mu řekla. Majitel spatřil nedaleko koupaliště hlídku cizinecké policie, které zmizení kola oznámil. Na místo přijeli po chvíli i policisté z Bojkovic.

Pokladní popsala policistům vzhled a oblečení pachatele a policisté po něm začali pátrat. Netrvalo dlouho a muže odpovídajícího popisu našli u jeho kamionu, který byl zaparkovaný na odstavném parkovišti bývalého hraničního přechodu ve Starém Hrozenkově. Kolegové z cizinecké policie mu zkontrolovali doklady, které měl v pořádku a nahlédli i dovnitř kamionu, jestli tam není kolo uschované. Nebylo. Pak ale kolegům stačila chvilka a muž se ke krádeži přiznal a řekl, že ukradené kolo ukryl u potoka poblíž rybníčku, kde ho poté policisté našli. Muž byl zjevně opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili 2,58 promile alkoholu, proto skončil v protialkoholní záchytné stanici.

Nepoškozené elektrokolo policisté předali majiteli. Cizinci v pondělí předali záznam o sdělení podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Dnes dopoledne ho policisté eskortovali k uherskohradišťskému okresnímu soudu.


Z uvedeného případu vyplývá, že není rozumné nechávat jízdní kola na veřejnosti neuzamknutá. Doporučujeme používat kvalitní bezpečnostní zámek a to nejen na veřejnosti, ale také v kolárnách či společných prostorách domů. Nejúčinnější prevencí ovšem je nenechávat své jízdní kolo vůbec bez dozoru.

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)