Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Policisté dopadli zloděje. Soudce ho pustil na svobodu

Policisté dopadli zloděje. Soudce ho pustil na svobodu

Policisté z Luhačovic po krátké honičce zadrželi pachatele několika krádeží. Toho přistihl muž z Luhačovic, jak spí v maringotce jeho souseda, kde si všiml vypáčeného okna.

Ilustrační foto
10. května 2022 - 07:31

Když ležícího muže oslovil, ten se lekl, vylezl oknem ven, nasedl na motocykl a z místa ujel. Protože neměl benzín, daleko nedojel, nicméně slezl z motocyklu a utíkal. Policisté po pár minutách muže doběhli, zadrželi a převezli do policejní cely.

Zjistili, že muž ukradl motocykl Suzuki v neděli ve Vsetíně, přijel s ním v pondělí do Luhačovic a během noci na úterý se postupně vloupal do dřevěné kůlny, stavební buňky a nakonec do maringotky, kde ho přistihl soused majitele. Policisté u něj našli odcizené věci jako nářadí nebo oblečení. Škoda, kterou způsobil, je vyčíslena na více než pět tisíc korun.

Po veškerých úkonech trestního řízení sdělili policisté osmkrát soudně trestanému čtyřiačtyřicetiletému muži ze Vsetína ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež s trestní sazbou až dva roky odnětí svobody.

Policisté zloděje převezli z pohotovostního a eskortního oddělení k okresnímu soudu, kde státní zástupkyně podala návrh na jeho umístění do vazby. Jenomže soudce neshledal vazební důvody a muže propustil zpět na svobodu.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: PČR Zlínského kraje)