Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Policisté kontrolovali požívání alkoholu u mládeže

Policisté kontrolovali požívání alkoholu u mládeže

Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení ve spolupráci s kriminalisty a příslušníky celní správy vyrazili během víkendu na kontrolu nočních podniků ve Zlíně zaměřenou na požívání alkoholu a návykových látek u dětí a mladistvých.

Ilustrační foto
24. března 2023 - 07:30

V průběhu noci policisté zkontrolovali celkem 8 podniků, 152 osob a 10 vozidel. A výsledek?

4 mladiství (3 dívky a 1 mladík) ve věku šestnácti let byli pod vlivem alkoholu, nejvíce nadýchala čerstvě šestnáctiletá dívka, a to 1,72 promile. Policisté vyrozuměli OSPOD a příslušnému úřadu oznámili podezření ze spáchání přestupku na úseku zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Postih čeká toho, kdo alkohol dětem podal nebo prodal.

U dalších 5 osob našli policisté různé množství neoprávněně držených drog, převážně se jednalo o marihuanu. Menší množství na místě zlikvidovali, větší potom předali kriminalistům, kteří se zabývají drogovou problematikou. Při kontrole vozidel policisté zjistili, že jeden z řidičů usedl za volant vozidla pod vlivem drog.  

V jednom z podniků objevili policisté několik litrů neoznačeného alkoholu, což si na místě převzali pracovníci celní správy.V podobných kontrolách budou policisté v nepravidelných intervalech pokračovat nejenom ve Zlíně.

Zlínskénovinky.cz informovala  por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí KŘP Zlínského kraje.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:arch.)
Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%