Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Policisté zadrželi cizince,na které byl vydán evropský zatýkací rozkaz

Policisté zadrželi cizince,na které byl vydán evropský zatýkací rozkaz

Dva mezinárodně hledané cizince, na které vydali začátkem června policisté v Rakousku evropský zatýkací rozkaz, zadrželi uplynulý týden ve Zlíně policisté z cizinecké policie ve spolupráci se zlínskými kriminalisty.

Ilustrační foto
1. července 2020 - 07:30

Evropský zatýkací rozkaz vydali rakouští kolegové na dva bratry ve věku 40 a 47 let pro převaděčství, kdy jako členové organizované skupiny pašovali cizince do Rakouska. Několika běžencům tak za úplatu umožnili nelegálně vstoupit na území Rakouska nebo tranzitovat přes státy Evropské unie ze Srbska do Rakouska, Maďarska a Slovenska. Oběma mužům hrozí za převaděčství v Rakousku až desetiletý trest odnětí svobody.

Oba cizinci v České republice pracují, přičemž jeden z nich za prací denně dojíždí ze Slovenska a druhý má u nás přechodný pobyt. Mladšího zadrželi policisté při stavebních pracích ve Zlíně, staršího při silniční kontrole.  Oba mají v rejstříku trestů v České republice několik záznamů.  


Ke konci minulého týdne rozhodl Krajský soud v Brně o vzetí cizinců do předběžné vazby a v následujících dnech bude rozhodnuto o jejich vydáni policistům do Rakouska.  

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková,KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)