Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Poputuje prestižní ocenění do Dolního Němčí? Uvidí se za rok

Poputuje prestižní ocenění do Dolního Němčí? Uvidí se za rok

O Evropskou cenu obnovy vesnice 2020 se už třetím rokem uchází obec ze Zlínského kraje – Dolní Němčí.

Dolní Němčí.
6. září 2021 - 07:30

V roce 2018 obec získala titul Vesnice roku Zlínského kraje, Diplom za moderní knihovnické a informační služby a rovněž uspěla v celostátním kole, kde získala Cenu veřejnosti a titul Vesnice roku 2018.

„Jsem vždy potěšena, když vidím skvělý tým, který táhne za jeden provaz a chtějí se v něm setkávat a domluvit lidé napříč generacemi ve prospěch kulturního, sportovního a společenského života v obci. Je zde cítit synergie, vidět aktivity spolků, dobrovolníků i podnikatelů. A to je základ pro spokojený život,“ vyzdvihuje radní Zlínského kraje pro kulturu a školství Zuzana Fišerová.

Pandemie COVID návštěvu hodnotitelské komise soutěže o Evropskou cenu obnovy vesnice 2020 už dvakrát zhatila. Ale poslední srpnový den roku 2021 se to podařilo. Přes nepřízeň počasí totiž včera Dolní Němčí navštívila evropská komise, která dostala možnost nahlédnout pod pokličku spokojeného života obyvatel této zajímavé obce.„Soutěž probíhá jednou za dva roky a právo přihlásit se mají vždy vítězové celostátních kol Vesnice roku. Stojíme nohama na zemi, konkurence je velká, ale chceme se pravdivě prezentovat, ukázat komisi život na vesnici,“ sdělil František Hajdůch, dlouholetý starosta Dolního Němčí.

Soutěž s vyhlášením Evropské ceny obnovy vesnice 2020 se měla konat už loni, pandemie to ale neumožnila, proto pořadatelé ponechali původní letopočet. Za 13 let trvání této soutěže ještě žádná obec z naší země nevyhrála, letos opět soutěží přes dvacet obcí z celé Evropy. Podle slov komisařů se o výsledku Dolního Němčí dozvíme na jaře roku 2022.(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)