Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Poskytovatelé sociálních služeb dostanou rekordní částku

Poskytovatelé sociálních služeb dostanou rekordní částku

Rekordní částka bude v letošním roce rozdělena mezi poskytovatele sociálních služeb ve Zlínském kraji ze státního rozpočtu.

Ilustrační foto
3. února 2018 - 07:00

Na základě žádosti kraje ministerstvo práce a sociálních věcí poslalo do regionu přesně 1 012 750 048 korun. Informovala o tom radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za oblast sociálních věcí, neziskový sektor a rodinnou politiku, která rozhodnutí ministerstva předložila ke schválení Radě Zlínského kraje.

„Peníze budou rozděleny mezi 85 organizací, které na území Zlínského kraje poskytují 269 služeb. Všechny jsou v souladu s Akčním plánem pro rok 2018. Mezi registrované poskytovatele sociálních služeb bude rozděleno přesně 994 298 820 korun a dalších 18 451 228 korun je v letošním roce vyčleněno na rozvoj a nově vzniklé služby. Ve srovnání s loňským rokem je částka navýšena o platy a mzdy, o kterém loni na začátku listopadu rozhodla vláda. Pokud zastupitelstvo náš návrh schválí, poskytovatelé již během února obdrží sdělení o finančním zajištění pro poskytované služby,“ sdělila radní Michaela Blahová.

Galerie Slováckého muzea počátkem února otevře dvě nové výstavy

O uzavření smluv mezi poskytovateli sociálních služeb a Zlínským krajem bude rozhodovat ještě zastupitelstvo 5. února.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)