Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Příprava výpravy Zlínského kraje na olympiádu je v cílové rovince

Příprava výpravy Zlínského kraje na olympiádu je v cílové rovince

Již tuto neděli budou v Libereckém kraji slavnostně zahájeny Hry IX.letní olympiády dětí a mládeže České republiky. Zlínský kraj na ně vyšle výpravu čítající celkem 294 členů, tvořenou 246 sportovci, 46 trenéry a 2 vedoucími.

Ilustrační foto z akce
22. června 2019 - 07:30

V rámci závěrečných příprav uspořádalo dnes vedení krajské výpravy v sídle kraje poradu s nominovanými trenéry, které přišli pozdravit a popřát jim hodně úspěchů hejtman Jiří Čunek a radní Miroslav Kašný.

Na poradě byly trenérům předány sady sportovního oblečení a dresů, v nichž budou mladí sportovci, trenéři i vedoucí výpravy Zlínský kraj na akci reprezentovat. Trenéři byli rovněž seznámeni s aktuálními informacemi k ubytování, stravování, dopravě i zahajovacímu a závěrečnému ceremoniálu.


„Cílem výpravy Zlínského kraje je dosáhnout v celkovém hodnocení krajských výprav na minimálně takovou pozici, jako tomu bylo před dvěma lety v Brně, tedy na 7. místo. Mimo tento sportovní cíl jde však především o to, aby se nikdo vážně nezranil a děti si celou akci užily od začátku až do konce nejenom na poli sportovním, ale i mimo něj, protože jsou pro ně nachystány koncerty, medailové ceremoniály a také zajímavý doprovodný program,“ uvedl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má ve své gesci oblast mládeže a sportu.


Na zajištění účasti krajské výpravy na olympiádě (doprava, ubytování, stravování, oblečení, aj.) vyčlenil Zlínský kraj v rámci svého rozpočtu částku ve výši 2 miliony korun.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)