Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Pro soutěžící Do práce na kole jsou připraveny „akce na triko“

Pro soutěžící Do práce na kole jsou připraveny „akce na triko“

Zaregistrovaní soutěžící kampaně Do práce na kol 2019 (DPNK) ze Zlína, Otrokovic a okolí se mohou již šestým rokem těšit celou řadu doprovodných akcí.

Ilustrační foto
26. dubna 2019 - 07:30

Vítaným zpestřením po cestě do práce nebo z práce může být například snídaně, káva, drobný dárek nebo třeba návštěva cykloservisu. To všechno mohou zdarma využít během května všichni, kdo se prokážou soutěžním tričkem DPNK 2019.

„Každý rok se snažíme motivovat co nejvíce lidí, aby se zaregistrovali do této celorepublikové kampaně. I letos jsme připravili nejrůznější „akce na triko“ zdarma, jako je například kontrolní servis kola, pití značkových káv, různých limonád, bohaté snídaně a diskuse o cyklodopravě s úředníky a politiky obou měst,“ přiblížila motivační prvky kampaně Jana Vybíralová, koordinátorka DNPK 2019 za Zlín, Otrokovice a okolí. Doplnila, že termíny jednotlivých akcí jsou na www.dopracenakole.cz  pod městem Zlín a Otrokovice.  

V rámci soutěže je možné zapojení hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy, chůzi, běh a kreativitu. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul Cyklozaměstnavatel roku, nebo Regionální cyklozaměstnavatel. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům a jinak bezmotorově příchozím, vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny, atp.).

„Do celorepublikové výzvy se letos přihlásilo 46 měst a společně soutěžící města Zlín a Otrokovice se umístila na 4. místě v počtu zaregistrovaných nadšenců za Prahou, Brnem a Plzní. Ve Zlíně, Otrokovicích a okolí se letos zapojilo do kampaně 908 cyklistů, koloběžkářů, chodců a běžců, v minulém roce to bylo 742,“ uvedla Jana Vybíralová.


V červnu se uskuteční vyhlašování výsledků motivační kampaně. Pro soutěžící za Zlín, Otrokovice a okolí se budou oznamovat výsledky a předávat hodnotné výhry od lokálních partnerů dne 6. června v Otrokovicích na náměstí 3. května. Připravuje se i zajímavý kulturní program.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)